Popietė, skirta Tautinio kostiumo metams

       Birželio 1 dieną Plikiškių bibliotekoje organizuota popietė „Ar sunku buvo klumpes nešioti?“, skirta Tautinio kostiumo metams. Į renginį bibliotekininkė pakvietė Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoją Danutę Martinaitienę, kuri yra kilusi iš Žemaitijos. Ji prisiminė  savo močiutės pasakojimus apie senovinį apavą – klumpes, kurias daugiausia  nešiojo žemaičiai.  Renginio dalyviai sužinojo, kad šis apavas atkeliavo pas mus iš Olandijos, o tik vėliau grafo Oginskio dėka klumpės buvo pradėtos drožti ir Lietuvoje. Buvo prisiminti kūriniai, kuriuose minimos klumpės: pasaka „Eglė žalčių karalienė“, K. Sajos „Klumpės“, M. Valančiaus „Palangos Juzė“ ir kiti. Smagiausia, kad vaikai galėjo ne tik paliesti, bet ir pasimatuoti šį medinį apavą. Kažkas pasvarstė, kad kiltų didelis bildesys, jeigu visi vienu metu vaikščiotų su klumpėmis.
       Antroje popietės dalyje bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė supažindino vaikus su Lietuvos etnografinių regionų tautiniais rūbais, jiems būdingomis detalėmis ir spalvomis. Ji pakvietė sukurti kiekvieno regiono tautiniais rūbais papuoštas popierines lėles. Berniukai nusprendė, kad lėlės labiau tinka mergaitėms, todėl ėmėsi marginti vieną iš tautinio kostiumo aprangos detalių – prijuostę.
      Popietės laikas prabėgo nepastebimai. Įgytos žinios, sukurti darbeliai džiugins širdį ir primins, kad 2017-ieji – Tautinio kostiumo metai.

INFORMACIJA DĖL NMPP VYKDYMO MOKYKLOJE

       Informuojame, kad vadovaujantis Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. kovo 23 d.  įsakymu Nr. A-288 patvirtintu „Nacionalinio mokinių pasiekimų patikrinimo organizavimo ir vykdymo Joniškio rajono savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklose tvarkos aprašu“ , Joniškio r. Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro direktoriaus 2017 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. V-36 „Dėl NMPP organizavimo ir vykdymo mokykloje“ balandžio 25, 27 d. ir gegužės 2, 4 d. mokykloje bus vykdomas 2, 4 klasių mokinių matematikos ir gimtosios kalbos (lietuvių k.) pasiekimų patikrinimas.

 Rytmetis, skirtas Tarptautinei vaikų knygos dienai
2017-04-03

   
Rytmečio dalyviai ruošiasi estafetei   Vaikai skuba krauti
knygas į Pepės lagaminą
  Vaikai veria žodį

           Tarptautinę vaikų knygos dieną Plikiškių bibliotekos mažieji skaitytojai paminėjo sportiškai nusiteikę. Balandžio 3 dieną vaikai dalyvavo rytmetyje „Linksmai žaidžiu-gražiai kalbu“, kurį bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė organizavo Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro salėje. Ji paragino vaikus prisiminti, kokius žaidimus žaidžia, linksmas išdaigas krečia perskaitytų knygelių, pasakų veikėjai. Įveikę bėgimo estafetę ir perskaitę „slaptą“ dokumentą su ištraukomis iš knygelių, rytmečio dalyviai sužinojo, kad jie žais kartu su Buratinu ir Pepe Ilgakojine. Vaikai, pasiskirstę poromis, vaidino katiną ir lapiną, kurie skubėjo kuo greičiau gauti auksinį raktelį. Kiti dviejų komandų dalyviai lenktyniavo kraudami į Pepės kelioninį lagaminą knygas. Treti – iš sutrūkusių „karolių“ vėrė žodį „buratinas“. Žaidimas „Vilke, kiek dabar valandų?“ paskatino vaikus perprasti šio pasakų veikėjo piktus kėslus ir būti budriais.
            Netradicinė veikla kartu su knygų veikėjais, jų išdaigomis bei žaidimais vaikams labai patiko, sukėlė daug gerų emocijų.

 


Skelbimas
2017-03-28

Informuojame, kad Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2017 m. kovo 27 d. sprendimu Nr. T-76 ,,Dėl sutikimo reorganizuoti Joniškio r. Plikiškių mokyklą-daugiafunkcį cenrą“ nutarta reorganizuoti Joniškio r. Plikiškių mokyklą-daugiafunkcį centrą.
         Reorganizuojamas Joniškio r. Plikiškių mokykla-daugiafunkcis centras, kurio teisinė forma – biudžetinė įstaiga, buveinė – Šilelių g. 2, Plikiškių k., Satkūnų sen., Joniškio r. sav.; įstaigos kodas 302829166, duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi valstybės įmonėje Registrų centre.
          Reorganizavime dalyvauja Joniškio r. ,,Saulės“ pagrindinė mokykla, kurios teisinė forma – biudžetinė įstaiga, buveinė – Livonijos g. 6, Joniškis, Joniškio r. sav.; įstaigos kodas 190565192, duomenys apie įstaigą kaupiami ir saugomi valstybės įmonėje Registrų centre.
        Reorganizavimo būdas – prijungimas: Joniškio r. Plikiškių mokykla-daugiafunkcis centras prijungiamas prie Joniškio ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos. Joniškio r. Plikiškių mokykla-daugiafunkcis centras, kaip juridinis asmuo, po reorganizavimo baigia veiklą. Joniškio ,,Saulės“ pagrindinė mokykla, kaip juridinis asmuo, tęsia veiklą.
           Su Joniškio r. Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro reorganizavimo sąlygų aprašo projektu ir kitais su reorganizavimu susijusiais dokumentais galima susipažinti šios mokyklos buveinėje (Šilelių g. 2, Plikiškių k., Satkūnų sen., Joniškio r. sav.) ir interneto svetainėje adresu:
https://www.plikiskiai.joniskis.lm.lt
             Nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. Joniškio r. t Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro teisės ir pareigos pereina Joniškio ,,Saulės“ pagrindinei mokyklai.

Joniškio r. Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro reorganizavimo prijungimo būdu prie Joniškio „Saulės“ pagrindinės mokyklos sąlygų aprašas

Parodytas dėmesys gimtajai kalbai

             
     

        Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė įsijungė į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos inicijuotą Lietuvių kalbos dienų renginių ciklą. Buvo organizuota akcija „Žodis. Kalba. Knyga“ , kurios tikslas – netradicine veikla gilinti lietuvių kalbos žinias, stiprinti jos mokymosi motyvaciją, skatinti domėjimąsi knyga. Mokiniai kartu su mokytojomis J. Guževičiūte, J. Kievišiene ir bibliotekininke A. Kriščiūniene sukūrė žodžių juostą, kuria išpynė laiptus, vedančius į biblioteką.
          Vaikai klausėsi pasakojimo apie lietuvių kalbą, jos grožį, prisiminė svarbias Lietuvai istorines datas. Po to kiekvienas renginio dalyvis, pasirinkęs tautinės vėliavos spalvų rašiklį, ant ilgos  popierinės juostos stengėsi kuo daugiau kartų parašyti akcijos pavadinimą. Visiems buvo smalsu, kokio ilgio juosta bus? Paaiškėjo, kad jos ilgis – net 72 m 60 cm. Bendras akcijos metu sukurtas darbas džiugins kiekvieną, lipantį laiptais, o parodytas dėmesys gimtajai kalbai paskatins siekti dar geresnių žinių. 

Švęsk linksmai ir išradingai!
2017-02-15

   
         
   

        Kaip tu pasitinki  Vasario 16-ąją  – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną?   Tikiuosi, kad taip pat linksmai ir išradingai, kaip mūsų  mokyklėlės bendruomenė.  Šiai svarbiai šventei  skyrėme net tris dienas.  Pirmąją dieną mokyklos mažiausieji (darželinukai)  gamino trispalves širdeles, pirmokai ir antrokai ant Lietuvos žemėlapio kontūro piešė tai,  ką jiems reiškia žodis Lietuva. Trečiokai  ir ketvirtokai rašė gražiausius linkėjimus savo tėvynei.  Antrąją dieną visi mokyklos mokiniai dalyvavo jėgos turnyre: komandos varžėsi virvės traukimo varžybose. Daug gerų emocijų  ir mažiems, ir didesniems   padovanojo trečioji diena: ikimokyklinukai  smagiai rungėsi  estafečių varžybose, didesnieji  atkakliai kovėsi už teisę vadintis geriausia mokyklos kvadrato komanda.  Štai kaip šauniai mes pasitikome Vasario  16–ąją!

Informacinė valandėlė  Plikiškių bibliotekoje
2017-02-08

     

         Vasario 8 dieną Plikiškių bibliotekoje organizuota informacinė valandėlė vaikams „Klaidūs interneto miškai“, skirta Saugesnio interneto savaitei. Pradinių klasių mokiniai raštu atsakė į bibliotekininkės pateiktus anketos klausimus apie naudojimąsi internetu, stebėjo ir aptarė mokomąjį filmuką „Kad kompiuteris netaptų priešu“, rungtyniavo atsakydami į testo „Ar esi saugus internete?“ klausimus. Pirmokai bandė surasti ir parodyti pagrindines kompiuterio dalis: monitorių, procesorių, klaviatūrą, pelę. Valandėlės metu vaikai pasakojo, kad jie saugiai žaidžia kompiuterinius žaidimus, naudojasi internetu. Bibliotekininkė pripažino, kad internetas - lyg  klaidus miškas, svarbu nepaklysti jame, patarė vaikams, kaip išvengti netikėtumų, suteikė informacijos apie naudojimąsi Facebook paskyra.
        Susitikimo pabaigoje vieni sėdo prie kompiuterių ir skubėjo sudėlioti naujų knygų viršelių dėliones, kiti, sustoję ratu, smagiai žaidė žaidimą „Siunčiu, siunčiu laišką“. O mažiausieji skaitytojai kūrė spalvingus kilimėlius kompiuterio pelei.
        Gražią iniciatyvą parodė ir aukštesniųjų klasių skaitytojai, kurie mokosi miesto  mokyklose. Jie nusprendė dalyvauti  konkurse „Papuošk bibliotekos duris“, todėl, vadovaudamiesi Saugesnio interneto dienos šūkiu „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“,  sukūrė instaliaciją ant bibliotekos durų apie interneto privalumus ir pavojus.
       Šie skaitytojų darbai suteikia vilties, kad visi bus saugūs bei atsakingi naudodamiesi internetu bei mobiliaisiais įrenginiais.

Garsiniai skaitymai, skirti Vytauto Račicko jubiliejui
2017-01-18

   

                 Sausio 18 dieną Plikiškių bibliotekoje paminėtas vaikų rašytojo Vytauto Račicko 65-metis. Šia proga bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė pakvietė pradinių klasių mokinius dalyvauti garsiniuose skaitymuose „Klausome istorijų apie šlepetę“. Buvo skaitoma V. Račicko knyga „Kita šlepetės istorija“. Bibliotekos bičiuliai Oskaras, Lukas, Gabija, Odeta ir Lina  pasirinko pačias įdomiausias šios knygos ištraukas ir pakvietė savo klasės draugus jų pasiklausyti neįprastose vietose. Vieni įsikūrė savo klasėje, kiti rado tykų kampelį bibliotekoje, o treti susibūrė prie sporto treniruoklių. Išklausę ištraukas, vaikai įsijungė į smagų žaidimą: bandė atsakyti į draugų pateiktus klausimus ir už teisingą atsakymą „uždirbti“ sagutę. Be to, kiekvienos grupelės klausytojas galėjo sugalvoti skaitytos ištraukos pabaigą ir taip gauti papildomą sagutę. Geriausiai sekėsi ketvirtokui Adrianui ir trečiokui Orestui.
                Vaikai, sugrįžę į biblioteką, pasidalino įspūdžiais apie tai, kaip jiems sekėsi, suskaičiavo savo sukauptas sagutes. Visiems buvo smagu išgirsti sugalvotas istorijų pabaigas apie tai, kaip sulaukti 100 metų, ką patarė močiutė Milė Edvardukui, ką daryti, kad pamoka atrodytų trumpesnė ir kitas. Renginio pabaigoje vaikai apžiūrėjo V. Račicko knygelių parodą, surinktos sagutės netikėtai virto saldainiais, o skaitovai atminčiai gavo spalvingas šlepetes iš popieriaus, saldumynų.