Liepos 6 d. 21 val. kartu su lietuviais visame pasaulyje giedojome "Tautišką giesmę" ir Plikiškių kaime

   

 

 

 

 Plikiškių mokyklos mokinukų vasara

    Net tris savaites Plikiškių mokykloje - daugiafunkciame centre įsikūrusi dieninė vasaros vaikų poilsio stovykla baigė savo darbą. Visas tris savaites mažieji stovyklautojai noriai rinkosi į mokyklą, nes čia jų laukė įdomūs užsiėmimai. Smagu ir įdomu patiems pasigaminti muilo burbulus, skraidinti aitvarus, daryti draugui šukuoseną ar,  prisirinkus lauko  žolynų, išmokti pinti vainikus. O kur dar mokytojų prisiminti ir išmokyti tėvelių mokyklos laikų žaidimai! Dailūs molinukai – švilpynės, pakabukai iš polimerinio molio (įdomiausia, kad iškepti krosnyje sukietėjo, bus dovanėlė sau ir mokyklos svečiams!), piešti fraktalai (juk sužinoti, ką apie piešinio autorių kalba spalvos, visiems įdomu) džiugino vaikus.
    Gera  prisiminti indėnų dieną su visomis atrakcijomis, tikrais lankais, šaudyklėmis – timpomis, laipiojimais virvėmis ir paslėpto lobio paieška. Kūrybinės valandėlės „Dangaus šypsena“ ir  „Aš atkeliauju“  kartu su Joniškio  J. Avyžiaus ir Plikiškių bibliotekos darbuotojomis vedė vaikus į fantazijos ir kūrybos pasaulį. Savo pačių pasigamintais marškinėliais  galės ne vienas  pasipuikuoti. Kūrybinėse dirbtuvėse stovyklautojai susipažino su monotipija, piešimu ant stiklo ir veidrodžio. Padaryti darbai rudenį papuoš naujai atrenovuotą mokyklą, O išmokti linijiniai šokiai džiugins svečius rugsėjo pirmosios koncerte.
     Lietus neišgąsdino mažųjų stovyklautojų, susirinkusių į „Pasakų ir stebuklų naktį“. Visai nesvarbu, kad kai kurios palapinės plaukė ir laužą net du kartus užliejo liūtis. O vakare kartu su kaimo gyventojais klausėmės Joniškio  A.Raudonikio meno mokyklos moksleivių koncerto. Buvo nuostabu išgirsti ir iš arti pamatyti tokius lietuvių  liaudies muzikos instrumentus kaip skrabalai ir birbynė. Kieme nusileidus sutemai, susėdome prie laužo, klausėmės pasakų, šiurpių istorijų ir ,sugalvoję norus, leidome į dangų žibintus.
      Kaip išlikti sveikiems, kaip teisingai elgtis vandenyje, perkaitus saulėje ir kitose sveikatai pavojingose situacijose, mums priminė mūsų mokyklos slaugytoja ir Joniškio Sveikatos biuro specialistės. Ačiū joms!
     Gerai pailsėję, pasisėmę naujų patirčių, stovyklautojai išsiskirstė į namus laukti Rasos šventės, į kurią vaikus kviečia daugiafunkcio centro darbuotojai.
  

 

  Atostogos

 

tęsiasi!