2014-11-14. Trolio pėdsakas

 

    Plikiškių filialo jaunieji skaitytojai , dalyvaudami Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiuose,  turėjo galimybę susipažinti ne tik su šių šalių rašytojų kūryba, bet ir pasinerti į paslaptingą trolių pasaulį. Penktadienį – lapkričio 14-ąją -  bibliotekininkė  pakvietė juos į kūrybinę valandėlę „Trolio pėdsakas“. Ji kartu su vaikais  bandė išsiaiškinti, kas yra pėdsakas, kokius ir kur vaikai matė  pėdsakus. Visi nusprendė, kad dažniausiai ir geriausiai pėdsakai regimi sniege ar šlapiame smėlyje. Bibliotekininkė parodė trolio suvenyrinę figūrėlę ir dar kartą sugrįžo į Tuvės Janson knygos „Tėtis ir jūra“ puslapius, kur kalbama apie Moros pėdas smėlyje. Turėdami tiek informacijos,  vaikai ėmėsi  kūrybinio  darbo : visi užsimerkę bandė įsivaizduoti, koks galėtų būti trolio pėdsakas, o po to popieriaus lape spalvotu smėliu nupiešė jo kontūrą.
    Renginio pabaigoje visi pasidžiaugė sukurtais neįprastais trolio pėdsakais surengdami  darbų parodėlę. Bibliotekininkė padėkojo Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro pradinukams, jų mokytojoms taip gausiai susirinkusiems į šį renginį. Vaikų sukurtais darbeliais galės pasigrožėti kiekvienas , užsukęs į biblioteką.  

Plikiškių filialo bibliotekininkė
Aušra Kriščiūnienė

201-11-10. Skaitymai balsu

 

    Lapkričio 10-ąją Plikiškių bibliotekos mažieji skaitytojai rinkosi į  skaitymų balsu rytmetį „Auštant“. Aktyviausios skaitytojos - ketvirtokės Goda, Dovilė ir Viktorija kartu su bibliotekininke Aušra Kriščiūniene skaitė ištraukas iš Tuvės  Janson knygos „Tėtis ir jūra“.
    Renginio pradžioje bibliotekininkė  susirinkusiems papasakojo apie prasidėjusią Šiaurės šalių bibliotekų savaitę , knygos autorę, jos kūrybą, supažindino su pagrindiniais knygos veikėjais.  Vaikai apžiūrėjo Trolių Mumių slėnio žemėlapį, ieškojo raktinių žodžių skaitomose ištraukose, sužinojo, kokia švyturio paskirtis, bandė atspėti, ar yra Lietuvoje švyturių  ir kiek. Skaitymų pabaigoje renginio dalyviai atsakė į pateiktus klausimus ir aptarė trolio Mumio tėčio miego reikšmę. Bibliotekininkė paragino vaikus perskaityti visą šią knygelę ir sužinoti dar daugiau muminukų šeimos nuotykių.


2014-11-12.  Rūšiuojame šiukšles

 

    Lapkričio 12 dieną mūsų mokykloje lankėsi Joniškio rajono administracijos Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos  poskyrio vyriausieji specialistai Julius Laucys ir Boleslovas Švabas, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro Viešųjų ryšių specialistė Karolina Kiesienė. Viešnia iš Šiaulių pradinukams pravedė netradicinę pamoką apie šiukšlių rūšiavimą. Vaikai ne tik įdėmiai klausėsi, bet ir bandė teisingai rūšiuoti šiukšles, atsakinėjo į klausimus ir patys specialistės aktyviai klausinėjo.
Viešnia pasidžiaugė, kad mokiniai ištiesų nemažai žino apie šiukšlių rūšiavimą. Kad geriau prisimintume, ką išmokome per šią pamoką,  svečiai mums paliko nemažai lankstinukų, knygelių, brošiūrėlių. Jomis vaikai galės pasidalinti su kitais savo šeimos nariais ar draugais.
Tikimės, kad duotas vaikų pažadas - rūšiuosi pats ir kitus pamokysiu!- bus įvykdytas.