2015-01-29. Žvilgsnis į „Ledo vitriną“
               Kas tos snaigės, iš kur ir kaip jos susidaro, kodėl jos simetriškos? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų bandė ieškoti atsakymų Plikiškių bibliotekos jaunieji skaitytojai, sausio 29 dieną susirinkę į kūrybinę valandėlę „Ledo vitrina“. Kartu su vyr. bibliotekininke Aušra Kriščiūniene jie stebėjo vaizdo medžiagą „10 įdomiausių faktų apie sniegą“ , sužinojo, kas pirmasis ėmė tyrinėti snaiges, išgirdo, kad Japonijoje yra sniego kristalų muziejus, bandė palyginti snaiges su gėlėmis, žvaigždutėmis. Antroje renginio dalyje vaikai nusprendė patys sukurti įsivaizduojamas snaiges naudodami neįprastas medžiagas ir priemones. Į pamokėlę atvykusi neformaliojo ugdymo mokytoja Jolanta Guževičiūtė parodė vaikams, kaip skriestuvu ant panaudoto fotopopieriaus galima pavaizduoti snaigę tarsi stiklinėje vitrinoje. Neįprasta buvo ir piešti snaigę karštais klijais ant kepimo popieriaus. Ji buvo tarsi tikra, bet netirpo. Renginio pabaigoje bibliotekininkė parodė vaikams dar vieną gudrybę – piešimą ant pieno. Maistiniai dažai ir indų ploviklis padėjo vaikams sukurti neįprastą žiemos piešinį. Ši pamokėlė bibliotekoje praturtino mažųjų skaitytojų žinias ir suteikė daug kūrybinio džiaugsmo.
                                                             Vyr. bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė

2015-01-26. Knygos šventė

Sausio 26 dieną Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai ir mokytojos dalyvavo mokyklos bibliotekoje organizuotoje „Knygos šventėje“.
           Bibliotekininkė A. Kriščiūnienė pasidžiaugė, kad prieš Naujuosius metus buvo galimybė atnaujinti mokyklos knygų fondą. Daugiau nei 100 naujų grožinės, mokslo populiariosios, pedagoginės literatūros spaudinių, dėlionių skaitytojai galėjo rasti šioje knygų šventėje. Mokiniai gėrėjosi naujomis, dar nematytomis garsinėmis knygelėmis, mokytojos susipažino su metodinės literatūros naujienomis. O kokia šventė be linksmų užduočių! Ketvirtokai turėjo perskaityti ir atspėti, iš kokios knygos jiems pateikta ištrauka. Smagu buvo atpažinti skaitomiausių knygų veikėjus - raganą Lilę, mamulę Mū ar prisiminti Batuoto katino nuotykius. Trečiokai ieškojo knygelių pagal nurodytą pavadinimą, skaitė ištraukas iš jų. Antrokai skaičiavo knygeles, kurių pavadinimai prasideda raidėmis „S, L, D“. Pirmokai dailiai rašė raideles, kurias jau moka, ant popieriaus lapo skirtingomis spalvomis spalvino storiausią bei ploniausią knygelę. Baigiantis šiam gražiam pasibuvimui su knyga kiekvienas galėjo išsirinkti labiausiai patikusį leidinį. Atsisveikinant bibliotekininkė visiems palinkėjo gražaus bendravimo su knyga ir nepamiršti prasmingų žodžių apie tai, kad gera knyga kartais gali net pakeisti žmogaus gyvenimą.

2015-01-13. Paminėta Sausio 13-oji

Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenės nariai dalyvavo visuotinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Prisijungti prie šios akcijos juos pakvietė Plikiškių filialo vyr. bibliotekininkė A. Kriščiūnienė, kuri kartu su savo mažaisiais skaitytojais Dovile, Guste, Viktorija ir Kęstučiu perskaitė susirinkusiems M. Nargėlaitės „Pasaką vaikams apie Sausio 13 dienos įvykius“. Bibliotekininkė priminė šios dienos svarbą, kvietė nors mažais darbais prisidėti prie Sausio 13-osios aukų atminties išsaugojimo. Renginio dalyviams ji parodė paguodos bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“ dalyvio medalį, kurį vaikai siuntė per rankas vienas kitam. Žuvusiųjų atminimą visi pagerbė tylos minute. Akcijos pabaigoje mokiniai kartu su mokytojomis susirinko mokyklos kieme prie atminimo laužo, kuris, kaip ir atminimo žvakutės languose, jaukiai pleveno, šildė visus.