2015-03-27. Tarptautinė pradinių klasių mokinių konferencija

Kovo 27 dieną Mato Slančiausko progimnazijoje vyko tarptautinė pradinių klasių mokinių konferencija „Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas“. Konferencijai ruošėsi ir į ją atvyko atstovai iš visų rajono mokyklų, taip pat svečiai iš Rygos lietuvių vidurinės mokyklos, Jelgavos (tautinių mažumų) 5-osios vidurinės mokyklos bei Rokiškio rajono Obelių gimnazijos. Pranešimus skaitė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio agentūros vedėjas Romas Baltramaitis ir Mindaugių pagrindinės mokyklos gamtininkų būrelio vadovė, mokytoja metodininkė Angelė Čepaitienė.
          Mūsų mokyklos pirmokai konferencijai paruošė medžiagą „Medžiai ir krūmai Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro teritorijoje“ (mokytoja Danutė Martinaitienė). Darbą pristatė pirmokė Odeta Vaitekūnaitė. Antrų-trečių klasių moksleiviai su mokytoja Jolanta Kievišiene paruošė stendą „Padėkime paukšteliams“. Darbą pristatė trečiokė Sandra Stankutė. Ketvirtokai ruošė darbus dviem temom: „Atliekų rūšiavimas“ ir „Kambarinės gėlės“ (mokytoja Jūratė Guževičiūtė). Darbus pristatė ketvirtokės Viktorija Jokštytė ir Goda Šiušaitė.

   

 

2015-03-18. „Aš gėlių dainas girdėjau pievoj...“

       Į taip pavadintą muzikinę-literatūrinę kompoziciją Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro bibliotekoje rinkosi visi, kam mielas gitaros skambesys, poezijos posmas. Renginį pradėjusi bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė pasidžiaugė, kad tarsi pavasariniai paukščiai į mokyklą sugrįžo buvę mokiniai, lankantys Gintaro Mikalėno gitaros pamokas daugiafunkciame centre. Muzikos garsai, dainos persipynė su J. Degutytės, E. Selelionio, R. Skučaitės poezijos posmais, kuriuos deklamavo jaunieji skaitytojai Adrianas, Sandra, Viktorija ir Gabrielė. Buvo prisimintos pirmosios gėlės ir augalai: šalpusnis, pienė, raktažolė, karklo katinukai, tulpė. Jaunieji gitaristai Domas, Ieva, Darija ir Juranas, atlikę savo paruoštus kūrinius ir gitaros garsais visus susirinkusius vedę į pavasarinių gėlių pievą, sulaukė nuoširdžių žiūrovų aplodismentų. Renginio pabaigoje visi grožėjosi joniškietės gražiadarbės Stasės Bubelienės nertų gėlių paroda, kuri džiugins skaitytojus visą mėnesį.

   
       
   
         
         

 2015-03-16. KNYGNEŠIO DIENOS RENGINIAI
       Kovo 16-ąją – Knygnešio dieną – mokykla-daugiafunkcis centras pasitiko įvairiomis veiklomis, skirtomis šiai datai paminėti. Nuo pat ryto koridoriuje šurmuliavo mokiniai ir mokytojai, kurie atskubėjo į „Knygų mainų kampelį“. Kiekvienas galėjo pasidalinti savo perskaityta knyga, rekomenduoti ją perskaityti kitiems. Ypatingai aktyvios buvo mokytojos, kurios iš savo asmeninių bibliotekų atnešė J.Erlicko, Dž. Merfio, Dalai Lamos ir kitų autorių knygas.
       Mokyklos bibliotekoje visi galėjo aplankyti senų, išleistų įvairiais istorijos laikmečiais, leidinių parodą „Ką byloja knygos veidas?“. Pats seniausias leidinys datuojamas 1862 m. Čia buvo galima pamatyti seną lietuvišką pasą su išspaustais ant viršelio Vyčiu ir Gedimino stulpais, ranka rašytą natų knygą, religinės literatūros ir kitų senų spaudinių.
        Po pamokų mokiniai skubėjo į biblioteką dalyvauti viktorinoje „Širdys pilnos lietuviškų žodžių“. Pasirodo, viktorinos organizatoriai paruošė staigmeną – išbandyti jėgas buvo pakviesti ir mokytojai. Nieko nelaukę, visi susiskirstė į keturias komandas – „Knygnešių“, „Plunksnelių“, „Knygą iš pagaliukų“ ir „Sirgalių“. Komandos nariai su dideliu azartu atliko įvairias užduotis – taisė spaustuvės klaidas rinkdami tekstą apie knygą, prisiminė gražaus elgesio su knyga taisykles, bandė teisingai aplenkti knygą, dalyvavo knygos nešimo ant galvos rungtyje, kūrė mozaiką žodžiui „knyga“. Pralaimėjusiųjų čia nebuvo, nes kiekviena komanda išradingai atliko duotas užduotis. Saldūs prizai iš kultūros darbuotojo rankų ir „stebuklingi pieštukai“ sirgaliams nuo bibliotekininkės buvo tarsi paskatinimas už aktyvumą.
            Po pietų visi norintys dalyvavo filmo „Knygnešys“ peržiūroje-aptarime. Šios dienos renginių organizatoriai – bibliotekininkė A. Kriščiūnienė ir JKC Satkūnų skyriaus kultūros darbuotojas G. Stubaila pasidžiaugė dalyvių aktyvumu, padėkojo už leidinius, atneštus parodai, palinkėjo ir toliau gražiai bendrauti su knyga.

   

 

2015-03-10. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ųjų metinių paminėjimas

      Gražią valstybės šventę mokyklos mokinukai pradėji įsijungdami į akciją „Lietuvai ir man“. Ketvirtokų ir jų mokytojos Jolantos Guževičiūtės iniciatyva iš siūlų vijome trispalves apyrankes. Jomis pasipuošėme patys, padovanojome svečiams.
     
Norėdami daugiau sužinoti apie kovo vienuoliktosios įvykius, jų svarbą mūsų valstybei, dalyvavome atviroje pamokoje 1-4 klasių moksleiviams „Laiko laiškai“.
      Kovo 9 dieną visi keliavome prie paminklinio akmens žuvusiems partizanams. Sutvarkėme aplinką, uždegėme atminimo žvakeles.
     
  Kovo 10 dieną vyko apibendrinamasis renginys – viktorina „Aš myliu Lietuvą!“
     Jaunimas rungėsi protmūšyje, kurį organizavo JKC Satkūnų skyrius, o vakare seniūnijos gyventojai klausėsi JKC estradinės muzikos gyvo garso koncerto.
       Štai taip mes šventėme Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo dieną.

   
       
   
       
   

 2015-03-09. Paminėta Kovo 11- oji

       Plikiškių filialo skaitytojus, atėjusius į vaizdo medžiagos „Tiesa išlaisvina“ peržiūrą –aptarimą, vyr. bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė pasveikino su artėjančia svarbia visiems data. Ji priminė , kad Kovo 11 - oji šiais metais jubiliejinė – sukanka 25-eri metai nuo tos dienos, kai buvo pasirašytas aktas „Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo“. Bibliotekininkė pasidžiaugė, kad tarp pasirašiusiųjų šį svarbų dokumentą buvo ir mūsų kraštietis Gintaras Ramonas, pristatė knygą „Lietuvos Respublikos steigiamojo ir atkuriamojo Seimo nariai“, priminė Lietuvos valstybės simbolių reikšmę. Antroje susitikimo dalyje skaitytojai stebėjo filmuotus įvykius tuometinėje Aukščiausioje Taryboje pasirašant Kovo 11-osios aktą, dalinosi mintimis apie matytus vaizdus, valstybės nepriklausomybę. Jaunieji skaitytojai dalyvavo anketinėje apklausoje „Kiek šios Lietuvos istorinės datos ir atmintinos dienos svarbios jums?“.

2015-03-05. Anglų kalbos konkurse "Saulėje" dalyvavo ir mūsų ketvirtokai

2015-02-27. Piešinių konkursas „Mano mėgstamiausias personažas“

        Rajono pradinių klasių moksleiviai buvo pakviesti dalyvauti piešinių konkurse „Mano mėgstamiausias personažas“. Visą mėnesį margaspalviai piešiniai puošė rajono švietimo centro salę. Vasario 27 dieną konkurso nugalėtojai buvo pakviesti į apdovanojimo šventę. Mūsų mokyklos moksleivė trečiokė Agota Šiušaitė (vadovė mokytoja Nijolė Žiurlytė) savo amžiaus grupėje užėmė pirmąją vietą.