2015-10-14.  Akcija „Kartų diena“ Plikiškių mokykloje

Norėdamas sustiprinti supratimą ir pagarbą tarp jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių, Lietuvos respublikos Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras iniciavo akciją „Kartų diena“. Mūsų mokykla – daugiafunkcis centras įsijungė į šią akciją organizuodamas šventę „Rudens kraitelė ir vaikučiams, ir tėveliams, ir seneliams“. Taip mokyklos bendruomenė subūrė trijų kartų atstovus: vaikučius, jų tėvelius, močiutes bei senelius.
            Renginio vedėjų močiutės (mokytoja Jolanta Kievišienė) ir anūkėlės (mokytoja Jolanta Guževičiūtė) vadovaujami visi gerai nusiteikę dalyvavo atrakcionuose, dainavo ir žaidė senuosius liaudies ratelius, kuriuos išmokė močiutės. Mamos ir močiutės iš įvairių daržovių pagamino mišrainių, visi jas skanavome.
         Šventės finalas -  bendruomenės medžio gaminimas. Kiekvienas, atėjęs į šventę, buvo nufotografuotas, o, darant medį, pridėjo savo nuotrauką. Kaip ir dera, ant žemųjų šakų „įsikūrė“  seneliai, aukščiau – mamos ir tėtės, o ant viršutinių šakelių „suposi“ vaikai.
         Smagi, prasminga šventė, subūrusi skirtingų kartų atstovus, dar kartą įrodė, kad nuoširdus bendravimas suartina ir stiprina mokyklos bendruomenę, didina šeimos galimybes dalyvauti tos bendruomenės gyvenime.

2015-10-09. Popietė apie daržo ir sodo gėrybes

Spalio 9 dieną Plikiškių bibliotekoje organizuota popietė vaikams „Bulvė kalbina buroką“, skirta Derliaus šventei. To paties  pavadinimo Violetos Palčinskaitės eilėraščiu bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė pasitiko vaikus, atvykusius į renginį. Kad būtų įdomiau bendrauti, visi dalyviai pasidalino į 4 grupes, pasivadindami obuolio, agurko, bulvės ir morkos vardais. Buvo gauta informacija, kad „Grybų, vaikų ir pirmojoje enciklopedijų“ puslapiuose paslėptos mįslės  su  daržovių įminimais, todėl vaikai netrukus pradėjo paieškas. Greičiausia buvo „Morkos“ komanda. Vėliau  mažieji skaitytojai  išmoko „Agurkų dainelę“ , taisė klaidingus sakinius apie uogas, vaisius ir daržoves, lenktyniavo dėliodami sukarpytą klevo lapą. Daug gerų emocijų sukėlė užduotis „Vaisių girlianda“, kuomet užrištomis akimis teko ne tik nusikirpti daržovę, bet ir atspėti jos pavadinimą. Renginio pabaigoje visos komandos „konservavo“ uogų, vaisių ar daržovių atsargas žiemai duotame stiklainio makete. Greičiausiai sukosi „virtuvėje“ Agotos komanda, kuri pristatė visiems obuolių kompotą. Netrukus visi galėjo pasigėrėti ir berniukų raugintais agurkėliais, šiuo receptu jie mielai pasidalino su visais, o mergaičių komandos išvirė vyšnių kompotą bei uogienę.

Apžiūrėję knygų parodėlę apie rudens gėrybes vaikai žaidė žaidimą „Kaliausė“, kurį juos išmokė bibliotekininkė ir įsiamžino fotografijoje.

2015-10-08. Svajonės pildosi!

Mokykla be svajonės – kaip paukštis be sparnų. Su mokinukais dažnai pagalvodavome, kad gera būtų mokykloje turėti kokių nors gyvūnėlių ir jais rūpintis. Savo svajonėmis pasidalinome su mokyklos direktoriumi. Ir štai šį rudenį ant mokyklos palangės jau puikuojasi tikras akvariumas su žuvytėmis, kriauklytėmis! Turim ir daugiau svajonių: gaminamės terariumą vėžliukui ir varlytėms; pavasarį gražiuose nameliuose apgyvendinsim triušiukus; galvojame ir putpeliukų išsiperinti. Tikime, kad būtinai mums pavyks. Na o lauke, atnaujinamame mokyklos sode, jau iš rudens paruoštoje lysvėje, pavasarį sėsime vaistažoles, įvairias gėles, daržoves. Jas prižiūrėsime, stebėsime, kaip jos auga, skanausime.

2015-10-07. Susitikimas su gaisrininkais

Kai spalis pažeria margaspalvius lapus, tradiciškai  į mūsų mokyklos kiemą įrieda raudonas Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobilis, vaikų gaisrine vadinamas. Vaikų džiaugsmui galo nėra! Gaisrininkai pasakoja apie tai, kaip jie gesina gaisrus ir ko reikia, kad gaisras nekiltų. O įdomiausia, žinoma, vyksta kieme, kai didžiuliai gaisrinės mašinos švirkštai paleidžia galingas vandens sroves. Po to mokinukai ir mažieji darželinukai lipa į mašinos kabiną. Ten „matuojasi“ vairą, įjungia sireną.

2015-10-05. Mokykla pražydo gėlėmis

Rudeniškai gražų spalio penktosios dienos rytą mokykla vėl pražydo gėlėmis. Juk šiandien Tarptautinė Mokytojų dienos šventė!  Mažieji mokinukai mokytojas pasveikimo  nuoširdžiu koncertu ir padovanojo kartu su mokytoja Jolanta Guževičiūte  savo rankelėmis padarytus hiacintų žiedų vazonėlius.  Šie ryškiaspalviai žiedeliai maloniai švies mums, mokytojoms, tamsiais rudenėlio rytais ir primins, kad mus myli mažos, bet karštos vaikiškos širdelės. Ačiū mūsų  mokinukams!
      Profesinės šventės proga mokytojų kolektyvą pasveikino  Satkūnų seniūnijos seniūnė Regina Butkienė ir seniūnijos socialinės darbuotojos. Maloniai nuteikė priešmokyklinuko Arno mama Lina Meiliūnienė  padovanovusi  pyragaičių pintinę, o mokyklos sargė Danutė mokytojų kambarį papuošė gražia gėlių puokšte.