Viktorina, skirta gimtajai kalbai

     

          Vasario 25 dieną Tarptautinė gimtosios kalbos diena paminėta Plikiškių bibliotekoje. Vyresniųjų klasių mokiniai buvo pakviesti į viktoriną „Apie žodį - išlekiantį ir sugrįžtantį“.  Keliaudami istorinėmis atkarpomis nuo pirmykščio iki šių dienų žmogaus kalbos, skaitytojai atliko įvairias užduotis: šifravo x ženklo reikšmę fotografijų fragmentuose, prisiminė  pirmuosius gamtinius žmonių vardus, sudarinėjo žodžius su nauja šaknimi, inscenizavo patarles „Kalba kaip užsuktas“ bei „Žodis žvirbliu išlekia, jaučiu sugrįžta“. Vaikams buvo įdomu išgirsti apie 5000 metų senumo dantiraštį, lietuvių kalbos kilmę, jos raidą bei užsieniečių studentų mintis mokantis lietuvių kalbos. Kartais net nesusimąstome, kad lietuvių kalba - skambi ir graži, nors daugeliui ji yra sunkiai įkandama.  Prancūzų studento žodžiai apie tai, kad „lietuvių kalba – tai poezija ir matematika kartu sudėjus“, ne vienam renginio dalyviui sukėlė šypseną.
         Viktorinos pabaigoje skaitytojai vaidino pasaką apie karalių ir karalienę, kūrė žydintį gimtosios kalbos medį su gražiausiais lietuviškais žodžiais, o šeštokė Darija padeklamavo savo kūrybos eilėraštį. Bibliotekininkė padėkojo visiems dalyvavusiems šioje gimtosios kalbos šventėje, palinkėjo didžiuotis savo gimtąja kalba.

 

Edukacinis užsiėmimas „Noriu pasakos“
2016-02-15        

       Studijos „Noriu pasakos“ įkūrėja Neringa Sirtautienė susitiko su daugiafunkcio centro lankytojais ir visi kartu kūrėme pasakas. Įsikūniję į pasakų veikėjus ir maži, ir dideli patyrė daug gerų emocijų. Renginį vykdėme bendradarbiaudami su Joniškio visuomenės sveikatos biuru.

   

 

Laisvės paukščiai

Paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena
2016-02-11

   
         
   

      Pasitikdami Vasario 16-osios šventę Plikiškių bibliotekos mažieji skaitytojai dalyvavo žinių konkurse „Istorija paveikslėliuose“. Visi dalyviai pasidalino į 3 komandas, kurios atspindėjo Lietuvos vėliavos spalvas. Bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė informavo, kad visos užduotys bus pateiktos paveikslėliuose, juos kiekviena komanda turės išsamiai apibūdinti, pateikti kuo daugiau informacijos apie pavaizduotą asmenį ar statinį.
      Komandos išsirinko kapitoną ir metraštininkus, kurie turėjo surasti bei pažymėti senovines rašymo priemones, dailiai parašyti senovinę raidę A, prisiminti legendą apie Vilniaus pilį bei pažymėti kaukiančio vilko šešėlį. Pirmojo turo piešinėliai-mįslės buvo apie žymius Lietuvos istorijai žmones, statinius ir  herbus. Sunkiausia vaikams buvo apibūdinti, kas pavaizduota Joniškio herbe ir atpažinti miesto merą. Istoriniu atradimu vaikams galima pavadinti žinią apie tai, kad Satkūnų seniūnija turi savo herbą. Džiugu, kad mažieji skaitytojai žino apie savo gyvenamosios vietovės statinius – Plikiškių malūną, Milvydžių koplyčią, Joniškio bažnyčią. Antrajame ture konkurso dalyviai pateikė žinių apie linus, medų bei gintarą.
       Susumavus konkurso rezultatus dvi komandos - geltonoji ir žalioji - surinko po 8 taškus,  raudonoji - 7. Renginio pabaigoje padėkota geltonos spalvos komandai už metraštininkės Faustos kruopštumą ir kapitonės Agotos gebėjimą naudotis reikiama literatūra. Bibliotekininkė  pasidžiaugė, jog vaikai įrodė žinantys Lietuvos istoriją, simbolius, žymius žmones, sužinojo daugiau savo gyvenamosios aplinkos istorinių faktų, palinkėjo domėtis ir siekti kuo geresnių mokslo žinių.
      Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Vaclovas Martinaitis ta pačia proga mokomųjų dalykų edukacinio konkurso „Olympis 2016“ dalyviams - 2 klasės mokiniams Odetai, Orestui ir Oskarui įteikė diplomus bei padėkos raštus.

Edukacinėje pamokėlėje „Laisvės paukštis“
2016-02-10
       Šiandien priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokinukai lankėsi Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje, edukacinėje pamokėlėje „Laisvės paukštis“, kurią vedė muziejininkė – Vita Vitkauskienė. Ji padėjo mokiniams prisiminti tris pagrindines Lietuvai svarbias datas ir jų istorijas. O Vasario šešioliktajai pasiūlė pasigaminti savo Laisvės paukščius. Mokinukai susidomėję kirpo, lankstė, spalvino... Džiaugėmės, kad mūsų darbeliai spalvingi ir gražūs. Juos parsivežėme į mokyklą ir  minėdami šią šventę papuošime savo aplinką.

   

 

Mes varėm žiemą iš kiemo!
2016-02-09
          Nors kieme  žiemos nė kvapo, bet vis tiek  smagi , triukšminga jos varymo šventė šurmuliavo mokyklos kieme.  Persirengėliai  bandė jėgas rungtyse. Kas pralaimėjo, turėjo valgyti čia pat ant laužo keptus blynus ar gardžią košę kabinti, kad jėgos greičiau sugrįžtų.  Šventės finalas –  Kanapinio kova su  Lašininiu ir Morės, tariamos žiemos,  sudeginimas.

   
         
   

Žiemos džiaugsmai

Kūrybinė valandėlė Plikiškių bibliotekoje
2016-01-28

     

          Sausio 28 dieną Plikiškių bibliotekoje vyko kūrybinė valandėlė vaikams „Šalto vėjo pėdom...“ Pakalbėję apie vėjo naudą ir žalą, sužinoję, iš kur atsiranda vėjas, vaikai bandė atspėti, kokio žvėrelio pėdsakai nufotografuoti sniege. Pasirodo, kad tai - kiškio pėdos. Bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė papasakojo apie 2 kiškių rūšis, gyvenančias Lietuvoje, kurių viena yra įrašyta į Raudonąją knygą. Vaikai prisiminė, kad kiškis yra dažnas pasakų veikėjas. Saugomas baltasis kiškis žiemą yra baltas, todėl bibliotekininkė pasiūlė vaikams sukurti panašų kiškutį iš vatos diskelių. Vaikai suskaičiavo, kad prireiks 7 vatos diskelių. Smagiausia visiems buvo kurti gyvūnėlio veidą. Ketvirtokas  Osvaldas net pastebėjo, kad jo kiškučio šypsena panaši į klasiokės šypseną. Jis nupiešė ir megztuką, kad gyvūnėliui būtų šilčiau.
         Renginio pabaigoje bibliotekininkė paklausė vaikų, ar jie žino, kas yra „kiškio pyragas“. Išgirdusi teisingą atsakymą, ji pakvietė vaikus dalyvauti loterijoje. Lauktuvių „kiškio pyragas“ - ilgas saldainis - atiteko Osvaldui.

Iškovotai  laisvei – 25-eri metai!
2016-01-13

2016-01-13.

   

      Sausio 13 – osios rytą mokyklos kieme liepsnojo uždegtas laužas , toks pat, kaip ir tada, tą lemtingą naktį, kai mūsų laisvė buvo aplaistyta gynėjų krauju. Uždegtos žvakutės suspindo mokyklos languose, žvakelės liepsna supleveno ir prie kaimo kryžiaus. Bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė pakvietė į valandėlę „Skaudžių likimų aidas“. Po to neužmirštuolių žiedeliais pasipuošę mokinukai, jų mokytojos, kaimo gyventojai  rinkosi į mokyklos salę pasiklausyti koncerto, kurį  dovanojo Joniškio „Aušros“ gimnazijos muzikinė grupė „Deguonis“, vadovaujama mokytojo Prano Petraičio.

 

 

Pavasario saulutė vis labiau vaikus vilioja į lauką. Juk smagu po žiemos sėsti ant dviračio, vaikyti kamuolį ar eiti lenkčių.  Kad linksmi žaidimai nevirstų nelaime, moksleiviai kiekvieną pavasarį  dalyvauja  šviesoforo konkurse, kurio metu yra pakartojama, įtvirtinama tai, ko jie mokėsi visus mokslo metus. Konkursą pradėjo mažieji darželinukai . Jie parodė, koks turi būti geras vairuotojas, o pirmokai padeklamavo eilėraštį apie šviesoforą.

    Į konkursą atvyko nepilnamečių reikalų inspektorė  Dangyra  Benaitytė ir tyrėja, laikinai prižiūrinti teritoriją Satkūnų seniūnijoje, Simona Kymantaitė. Pareigūnės priminė moksleiviams pagrindines saugaus eismo taisykles, o vėliau visi kartu ėjo į lauką praktiškai pasimokyti, kaip saugiai pereiti  gatvę ir  kelią. Saugaus elgesio gatvėje ir kelyje  mokėmės ir iš šuns Amsio filmukų.

     Po praktinės užduoties lauke moksleiviai susiskirstė į komandas. Prasidėjo varžybos, kuriose kiekvienas galėjo parodyti savo žinias. Po varžybų visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.