Adventinis rytmetys
2016-12-20

Mažieji angeliukai atnešė mums kalėdinę dvasią.

Kūrybinės dirbtuvėlės Plikiškių bibliotekoje
2016-12-16

Gruodžio 16 dieną Plikiškių bibliotekoje veikė kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose triūsė Plikiškių mokyklos-daugiafunkcio centro pradinukai.  Visų susirinkusiųjų tikslas buvo vienas – sukurti šventišką kalėdinių eilių ir pasakų skrynelę. Kad darbas vyktų sklandžiai, bibliotekininkė Aušra Kriščiūnienė įpareigojo nykštuką Oskarą surasti pačią storiausią knygą bibliotekoje. Pasirodo, kad šioje knygoje slėpėsi trys spalvoti vokai su darbais, kuriuos vaikai turėjo atlikti. Keturi „paštininkai“ - Lukas, Gytis, Armandas ir Kristina - skubėjo laiku suklijuoti ilgą šventinę telegramą ir sutalpinti joje net keturiasdešimties pasakų, eilėraščių  pavadinimus apie Kalėdas ir žiemą. 1 ir 4 klasės „dailininkai“ piešė iliustraciją eilėraščiui „Prie eglutės - šventė“. Likusieji raiškiai skaitė ir dėjo į skrynelę eiliuotus baravyko, lokio, paštininko laiškus apie žiemos rūpesčius, ieškojo žiemiškų žodžių, klausėsi ištraukos iš pasakos „Sniego karalienė“. Vaikai, įvykdę visus darbus, nusprendė, kad skrynelėje reikia palikti žinutę draugui su labiausiai patikusios knygelės pavadinimu, nes juk „Knygų Kalėdos“ tęsiasi!
         Renginio pabaigoje visi apžiūrėjo bibliotekoje veikiančią senų eglutės žaisliukų parodėlę „Žvilganti asorti“ bei nusifotografavo prie skaitytojų sukurtos eglutės iš pieštų eglutės žaisliukų. Bibliotekininkė padėkojo aktyviausiems 2016 metų mažiesiems skaitytojams Oskarui (3 kl.), Odetai (3 kl.) ir Saulei (3 kl.), įteikė jiems padėkas bei dovanėles, visiems palinkėjo gražių artėjančių švenčių.

Kalėdos kvepia saldainiais!
2016-12-14

Švenčių maratonas įsibėgėja. Mūsų  mokykloje jau šurmuliavo Kalėdų šventė: apsilankė senelis ir jo šauniosios fėjos. Visi kartu gelbėjome nuo ištirpimo baltąją Žiemą. Ir mums pavyko! Kalėdų senelis už tai mums atsidėkojo saldainiais.

Nebūk naivus kelyje sąjunga skelbia Socialiai atsakingiausios mokyklos konkursą
    Nebūk naivus kelyje sąjunga nuo 2017 m. sausio 2 dienos iki birželio 1 d. (imtinai) skelbia Socialiai atsakingiausios mokyklos konkursą.
Rengti šį konkursą paskatino tai, jog:
 ·  pastaruoju metu plinta tragiški įvykiai dėl jaunimo neatsakingo ir neapgalvotai pasirinkto keliavimo būdo,
 ·  sparčiai plinta jaunimo neatsargus ir naivus bendravimas socialiniuose tinkluose su nepažįstamais asmenimis,
 ·  vis populiarėja bendrakeleivių paiešką internete,
 ·  paskutiniu metu ypatingai didėja mokinių dingstamumas,
 ·  Europoje Lietuva pagal prekybą žmonėmis bei dingusių žmonių skaičių yra tarp lyderių,
 ·  Sąjunga siekia skatinti bendrojo ugdymo mokyklas populiarinti savanorišką veiklą.
     „Šio nacionalinio konkurso tikslas apjungti visas bendrojo ugdymo mokyklas, kurios ne tik įsijungtų į Nebūk naivus kelyje sąjungos kuruojamas iniciatyvas, bet svarbiausia, kad po savo skliautais įkurtų Sąjungos savanorių padalinius, kuriuose miesto bei rajono vaikai atrastų tiek pačią sąjungą tiek savanoriškos veiklos galimybes”, – teigia sąjungos prezidentas Mindaugas Jonušas.
    Konkursas baigiasi birželio 1 d. Būtent Tarptautinę vaikų ginimo dieną bus paskelbtos socialiai atsakingos mokyklos.
    Šios bendrojo ugdymo mokyklos ne tik bus apdovanotos, tačiau ir pagarsintos kaip socialiai atsakingiausios šalyje.